:: Home   News Updates   SHORTLISTED CANDIDATES - POSTS OF ECDE TEACHER III AND ASSISTANT ECDE TEACHER III - RABAI SUB COUNTY ›

News Updates »

SHORTLISTED CANDIDATES - POSTS OF ECDE TEACHER III AND ASSISTANT ECDE TEACHER III - RABAI SUB COUNTY

....

All persons shortlisted hereunder are invited for interview at the mentioned venues in the various Sub Counties as per scheduled dates and time.

The candidates should carry with them:

  • Original Kenyan Identification (ID) Card or Passport
  • Original certificates and testimonials
  • Current recommendation letter from current employer

Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)

Rabai Sub County

Date: 28/01/2021

Time: 9.00 am

S/N

Names

Gender

Venue

1.

Merceline Mose Pole

F

Sub County Administrator Office

2.

Charity Chari Mbaru

F

3.

Josephine Sinangoa Dzombo

F

4.

Constance Myazi Mruu

F

5.

Maxwel Heba Mwikandi

M

6.

Nelly Kuvina Mwagoyo

F

7.

Medza Halima Mumba

F

8.

Mishi Nyadzua Juma

F

9.

Margaret Kabua Karisa

F

10.

Esther Kwekwe Lwambi

F

11

Catherine Maku Kulola

F

12

Lenga Loice Dzine

F

13

Getrude Mwaka Kavu

F

14

Harriet Tabu Munga

F

15

William Katama George

M

Date: 29/01/2021

Time: 9.00 am

S/N

Names

Gender

Venue

16

Selina Kwekwe Makonde

F

Sub County Administrator Office

17

Agnes Chitsaka Vue

F

18

Martha Malombo Kadoti

F

19

Mariam Mnyazi Mbaji

F

20

Purity Chirindo zoka

F

21

Rose Nyadzua Tsuma

F

22

Fatuma Uchi Chaka

F

23

Mishi Mnyazi Kidzungu

F

24

Rashid Maraga Tsui

F

25

Jescar Kuvuna Ndenge

F

26

Joyce Pahe Mwambaru

F

27

Kevin Tsuma Mwarumba

M

28

Mnyazi Mwaluwe Zoka

F

29

Charlotte Kadzo Katama

F

30

Lucky Mwadzala Jaka

F

Post of Assistant ECDE Teacher III (Certificate holders)

Rabai Sub County

Date: 01/02/2021

Time: 9.00 am

S/N

Names

Gender

Venue

1.

Janet Mbetsa Tsuma

F

Sub County Administrators Office

2.

Sarah Mwaka Kavu

F

3.

George Fondo Kidzingo

F

4.

Joyce Sidi Yaa

F

5.

Abubakar Mwamba Kalongo

M

6.

Mary Dzame Wanje

F

7.

Salome Maku Ngao

F

8.

Tsuma Nyamvula Augastine

F

9.

Priscilla Luvuno Mwachiro

F

10.

Ruth Mnyazi Sindo

F

11

Margaret Mbodze Mwadziwe

F

12

Amida Nzaka

F

13

Phenny Chizi chenze

F

14

Grace Sada Kombo

F

15

Eunice Said Chai

F

16

Saida Mwaka Hassan

F

17

Gladys Koki Alex

F

18

Beatrice Medza Mvuko

F

19

Nancy Nazi Dawa

20

Emily Chirindo Jimbi

21

Melania Mona Mbaji

22

Munga Mary Mwaka

23

Antonina Chisinde Hanjari

Date: 02/02/2021

Time: 9.00 am

S/N

Names

Gender

Venue

23

Fatuma Mnyazi Hussein

F

Sub County Administrators Office

24

Stella Mbalazi Kunje

F

25

Mwafungo Mrima Nyongah

F

26

Fenny Umazi Dena

F

27

Agnes Mapenzi Kazungu

F

28

Zoka C Rachael

F

29

Emily Ningala Mwafungo

F

30

Happy Mbodze Sindo

M

31

Laureen Mbodze Kavu

F

32

Betty Mashaka Makongo

F

33

Nancy Sadiki

F

34

Mwanatumu Mbodze Mlango

F

35

Patricia Mnyazi Kalongo

F

36

Constance Luvuno Nzaka

F

37

Elizabeth Ali Chikanda

F

38

Charlotte Kuvuna

F

39

Mohammed Mwamwaka Matifu

M

40

Lillie Chonge Mazera

F

41

Racheal Fudu Ngala

F

42

Irene Nyamvula Dzuya

F

43

Eunice Kamene Kithi

F

44

Kavu Hannah Mwaka

F

45

Fatuma Sidi Ali

F

46.

Violet Faida Rama

F

47

Christine Umazi Jaka

F

Board Secretary/CEO: County Public Service Board

 

Comments